Urząd Miejski w Pszczynie - Aktualne wydarzenia


Eurolider 2011 Drukuj Email
wtorek, 18 stycznia 2011

5 stycznia br. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło konkurs o Nagrodę Ministra Rozwoju Regionalnego EUROLIDER 2011. W ramach konkursu zostaną wyróżnione i nagrodzone osoby, które wykorzystując fundusze europejskie przyczyniają się do rozwoju regionu i lokalnych społeczności. Kandydatów do nagrody zgłaszać można do 18 lutego br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas IV Forum Funduszy Europejskich, które odbędzie się 5 maja br. w Warszawie.

Więcej…
 
Ogłoszenie o konkursie ofert Drukuj Email
poniedziałek, 17 stycznia 2011

Burmistrz Pszczyny ogłasza otwarty konkurs ofert na wspieranie zadań publicznych gminy Pszczyna pn. „Tworzenie możliwości dzieciom i młodzieży spędzenia wolnego czasu poprzez uprawianie sportu oraz udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych”. Szczegółowe informacje na stronie http://www.bip.pszczyna.pl/dokument.php?iddok=8213&idmp=506&r=r.

 
Zaproszenie na seminaria Drukuj Email
poniedziałek, 17 stycznia 2011

Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach zaprasza do udziału w seminariach, podczas których m.in. zaprezentowane zostaną wyniki najnowszych badań problemów środowiskowych podejmowanych przez młodych naukowców, w większości w ramach międzynarodowych projektów badawczych. Seminaria skierowane są do naukowców, pracowników dydaktycznych i studentów wyższych uczelni, specjalistów ochrony środowiska, przedstawicieli administracji publicznej, a także przedsiębiorców zainteresowanych współpracą w zakresie ochrony środowiska. Spotkania odbywać się będą w trzeci czwartek miesiąca o godz. 13.00. Udział w seminariach jest bezpłatny.

Więcej…
 
Z dedykacją dla babci i dziadka Drukuj Email
poniedziałek, 17 stycznia 2011

Pszczyńskie Centrum Kultury zaprasza na "Koncert z dedykacją dla babci i dziadka". W sali PCKul wystąpią soliści Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". W ich wykonaniu usłyszymy przeboje rozrywkowe, biesiadne, śląskie i operetkowe. Koncert odbędzie się w piątek 21 stycznia o godz. 18.00.

Więcej…
 
Obchody rocznicy Marszu Śmierci Drukuj Email
piątek, 14 stycznia 2011

Dzisiaj odbyły się obchody 66. rocznicy Marszu Śmierci więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Z tej okazji w miejscach pamięci na terenie powiatu pszczyńskiego, m.in. przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Pszczynie pod tablicą upamiętniającą tamto tragiczne wydarzenie, złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. W obchodach uczestniczyli kombatanci – byli więźniowie obozów koncentracyjnych, władze samorządowe gminy i powiatu oraz młodzież z pszczyńskich szkół. Uroczystość uświetniło pszczyńskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie, oddając salwę honorową ku czci poległych.

 
<< pierwsza < poprzednia 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 następna > ostatnia >>

Strona 377 z 386

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .