Urząd Miejski w Pszczynie - Aktualne wydarzenia


Złoża metanu pod Pszczyną? Drukuj Email
środa, 09 lutego 2011

Dzisiaj burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol spotkał się z p. Zbigniewem Żukiem, przedstawicielem firmy Composite Energy Polska Sp. z o.o., a także z p. Jerzym Hadrą (Petro-Konsult) oraz p. Krzysztofem Dziubkiem (Geokrak Sp. z o.o.). Podczas spotkania przedstawiony został zakres działań firmy Composite Energy Polska na terenie gminy Pszczyna w najbliższych latach. Działania dotyczyć będą poszukiwania metanu z pokładów węgla zalegających na terenie gminy. Planowane są dwa kontrolne odwierty do głębokości ok. 1200 m. Jak zapewnia burmistrz Pszczyny, w przypadku znalezienia odpowiedniej ilości gazu na dostępnych pokładach, nie wyklucza się jego wydobycia. W perspektywie długoterminowej ta gałąź gospodarki może przynieść gminie wiele korzyści, zarówno ekonomicznych, jak i społecznych.

 
Wybory w Studzionce Drukuj Email
środa, 09 lutego 2011

We wtorek 8 lutego br. odbyło się w Studzionce pierwsze z zaplanowanych na ten rok w gminie Pszczyna zebrań sprawozdawczo-wyborczych, na którym przeprowadzono m. in. wybory sołtysa oraz członków rady sołeckiej na kadencję 2011-2015. Sołtysem Studzionki został ponownie Jan Brzozowski, który uzyskał w tajnym głosowaniu 97 głosów.

Więcej…
 
Pamiątki z okresu Powstań Śląskich Drukuj Email
środa, 09 lutego 2011

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zwraca się do mieszkańców ziemi pszczyńskiej z prośbą o nieodpłatne wypożyczenie pamiątek związanych z okresem Powstań Śląskich (czasopisma, druki ulotne, fotografie, widokówki, pamiątki osobiste). Pozyskane materiały zostaną wykorzystane do realizacji projektu „Ślubujemy Ci Ojczyzno – Powstania Śląskie w świadomości mieszkańców ziemi pszczyńskiej”.

Więcej…
 
Walentynkowy PKF Drukuj Email
środa, 09 lutego 2011

W walentynkowym nastroju upłynie najbliższe spotkanie Pszczyńskiego Klubu Filmowego. Klubowicze zobaczą film powstały w 1992 roku na podstawie powieści Emily Bronte, którego reżyserem jest Peter Kosminsky. Zapraszamy do "13" w czwartek 10 lutego o 18.00, wstęp wolny.

Więcej…
 
Załóż przedszkole. Apel burmistrza Pszczyny. Drukuj Email
wtorek, 08 lutego 2011

Obecna sytuacja demograficzna stawia wielu rodziców w trudnej sytuacji braku możliwości zapisania dziecka do przedszkola. Istniejące w Pszczynie przedszkola publiczne nie posiadają wystarczającej liczby wolnych miejsc. Wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej, do zakładania prywatnych przedszkoli zachęca także burmistrz Pszczyny. Przedszkole czy punkt przedszkolny może założyć każdy po uzyskaniu wpisu do ewidencji niepublicznych placówek, prowadzonej przez gminę Pszczyna.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 następna > ostatnia >>

Strona 381 z 393

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .