Urząd Miejski w Pszczynie - Aktualne wydarzenia


Wybory w Jankowicach Drukuj Email
czwartek, 07 kwietnia 2011

W środę 6 kwietnia br. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Jankowicach, na którym przeprowadzono wybory sołtysa oraz członków rady sołeckiej na kolejną czteroletnią kadencję 2011-2015. Sołtysem Jankowic ponownie wybrany został Michał Pudełko, uzyskując w tajnym głosowaniu 60 głosów poparcia wśród 84 osób biorących udział w głosowaniu. Jego kontrkandydat Rafał Wróbel otrzymał 24 głosy. Mieszkańcy Jankowic wybrali również nową radę sołecką, w skład której weszli: Agnieszka Maciejok, Wojciech Durok, Czesław Wiera, Rafał Wróbel, Hildegarda Wojtala i Józef Synoczek.

Więcej…
 
Trwa Konferencja Pszczelarska Drukuj Email
środa, 06 kwietnia 2011

W sali konferencyjnej hotelu Imperium rozpoczęła się 6 kwietnia XLVIII Naukowa Konferencja Pszczelarska. Z tej okazji do Pszczyny przyjechali najwybitniejsi naukowcy z dziedziny pszczelarstwa z Polski  i z zagranicy. Oficjalne rozpoczęcie nastąpiło wczoraj w Sali Sejmiku Śląskiego w Katowicach, dzisiaj uczestników konferencji przywitał w Pszczynie burmistrz Dariusz Skrobol.

Więcej…
 
Komunikat komisji konkursowej Drukuj Email
wtorek, 05 kwietnia 2011

Dokonano wyboru ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych dla mieszkańców gminy Pszczyna w 2011 r. w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym:

1. „Krzewienie świadomości patriotycznej i obywatelskiej oraz upowszechnianie wiedzy i umiejętności na rzecz obronności państwa wśród dzieci i młodzieży z rodzin niewydolnych wychowawczo”. Realizator: Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Pszczyna, ul. Katowicka 79 - kwota dotacji 10.000 zł.
2. „Świetlica środowiskowa na Osiedlu Powstańców Śląskich”. Realizator: Rzymskokatolicka Parafia Św. Ojca Pio, Pszczyna, ul. Łowiecka 33 – kwota dotacji 33.400 zł.

 
Są pieniądze na rozbudowę skansenu Drukuj Email
wtorek, 05 kwietnia 2011

Zagrodę Wsi Pszczyńskiej czeka przebudowa. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, z Urzędu Marszałkowskiego udało się pozyskać 3.303.846 zł na rozbudowę skansenu wraz z kompleksowym zagospodarowaniem terenu. Zakończenie prac zaplanowano w IV kwartale 2013 roku. "Rozbudowa skansenu to kolejna poważna inwestycja. Zagroda zostanie powiększona o cztery obiekty: budynek gastronomiczny - karczmę, budynek wielofunkcyjny z punktami usługowymi oraz altankę i bramę wejściową" - mówi Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

Więcej…
 
Wybory w Łące Drukuj Email
wtorek, 05 kwietnia 2011

W dniu 4 kwietnia w Łące odbyło się zebranie wiejskie, na którym przeprowadzono wybory sołtysa oraz członków rady sołeckiej na kolejną czteroletnią kadencję 2011-2015. W wyniku tajnego głosowania sołtysem Łąki ponownie została wybrana Anna Bratek, uzyskując, jako jedyna kandydatka, 72 głosy poparcia przy 45 głosach przeciwnych, wśród 117 osób biorących udział w głosowaniu. Mieszkańcy sołectwa dokonali również wyboru nowej rady, w skład której weszli: Feliks Goraus, Andrzej Waliczek, Jacek Bartecki, Marian Kijonka, Andrzej Pokorny.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 następna > ostatnia >>

Strona 381 z 403

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .