Urząd Miejski w Pszczynie - Aktualne wydarzenia


Kolędowy koncert charytatywny Drukuj Email
środa, 12 stycznia 2011

W najbliższą niedzielę 16 stycznia br. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Pszczynie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Hospicjum Św. Ojca Pio. Polskie kolędy i pastorałki zaśpiewa Pszczyński Zespół Kameralny „Con fuoco”. Początek koncertu o godz. 18.00, wstęp wolny.

 
Spotkanie diabetyków Drukuj Email
środa, 12 stycznia 2011

We wtorek 11 stycznia w sali konferencyjnej ratusza odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe członków pszczyńskiego koła Polskiego Związku Diabetyków. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Dariusz Skrobol, a także dyrektor Pszczyńskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego Urszula Szypuła oraz Bogusława Popiołek, kierownik Referatu Zdrowia, opiekującego się stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi, działającymi na terenie gminy Pszczyna.

 
Otwarcie budynków socjalnych Drukuj Email
wtorek, 11 stycznia 2011

Dzisiaj w południe odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanych budynków socjalnych przy ulicy Łowieckiej w Pszczynie. W mieszkaniach o powierzchni od 26 m2 do 55 m2 zamieszka łącznie 20 rodzin. Jak podkreślił burmistrz Dariusz Skrobol, inwestycja ta nie zaspokaja problemów lokalowych najuboższych mieszkańców naszej gminy. Dlatego konieczne jest szukanie innych sposobów pozyskiwania funduszy na budownictwo socjalne, np. wykorzystując do tego celu partnerstwo publiczne-prywatne.

Więcej…
 
19. Finał WOŚP za nami Drukuj Email
poniedziałek, 10 stycznia 2011

W minioną niedzielę w Pszczynie miały miejsce imprezy towarzyszące 19. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pszczyński Finał otworzył burmistrz Dariusz Skrobol. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy zajęć Musical Babies, a także zespoły: Szantana, Gienek Loska Band, Silver Samurai oraz Vintage. Zorganizowano także licytacje, zaś tradycyjnie o godz. 20.00 rozbłysło Światełko do Nieba.

Więcej…
 
Pszczyna wyróżniona Drukuj Email

Gmina Pszczyna została laureatem ogólnopolskiego konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju". Wyróżnienie przyznane zostało w kategorii "innowacyjny projekt unijny" za budowę kompostowni osadów ściekowych w Jankowicach. Konkurs organizowany jest przez Fundację Innowacji i Rozwoju pod patronatem m. in. Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 
<< pierwsza < poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 następna > ostatnia >>

Strona 385 z 393

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .