Urząd Miejski w Pszczynie - Aktualne wydarzenia


Wybory w sołectwie Brzeźce Drukuj Email
wtorek, 15 marca 2011

W dniu 14 marca odbyło się w Brzeźcach zebranie wiejskie, na którym przeprowadzono wybory sołtysa oraz członków rady sołeckiej na kadencję 2011-2015. W wyniku tajnego głosowania sołtysem Brzeźc ponownie wybrany został Ryszard Harazin, uzyskując, jako jedyny kandydat, 72 głosy poparcia wśród 78 osób biorących udział w głosowaniu. Mieszkańcy sołectwa dokonali również wyboru nowej rady sołeckiej, w skład której weszli: Jan Paszek, Walenty Ryguła, Jan Zuber, Rafał Przybyła.

Więcej…
 
Debata o sporcie Drukuj Email
poniedziałek, 14 marca 2011

Burmistrz Pszczyny zaprasza przedstawicieli klubów i stowarzyszeń sportowych na spotkanie dotyczące finansowania oraz organizacji sportu w gminie Pszczyna. Spotkanie będzie miało charakter debaty i odbędzie się w najbliższy czwartek, 17 marca br. o godz. 18.00 w sali sesyjnej pszczyńskiego ratusza (Rynek 2, II piętro).

 
Wybory na osiedlu Powstańców Śląskich Drukuj Email
piątek, 11 marca 2011

W czwartek 10 marca na osiedlu Powstańców Śląskich odbyło się ogólne zebranie mieszkańców, na którym przeprowadzono wybory przewodniczącego oraz członków zarządu osiedla na kadencję 2011-2015. W wyniku tajnego głosowania przewodniczącą zarządu osiedla ponownie wybrana została Anna Chroszcz, uzyskując, jako jedyna kandydatka, 34 głosy poparcia wśród 39 osób biorących udział w głosowaniu. Mieszkańcy osiedla dokonali również wyboru nowego zarządu, w skład którego weszli: Beata Hellwig, Jan Czarnecki, Małgorzata Szklanny, Agnieszka Muchalska. W zebraniu uczestniczył burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który wręczył ustępującemu zarządowi osiedla listy z podziękowaniami za dotychczasową pracę.

Więcej…
 
Wypalanie traw zabija Drukuj Email
środa, 09 marca 2011

Od pokoleń w naszym społeczeństwie panuje przekonanie, że wypalanie traw powoduje szybszy i bujniejszy odrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Nic bardziej błędnego. Co roku w pożarach wywołanych wypalaniem traw giną ludzie. Ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza. Do atmosfery przedostają się trujące związki chemiczne, niszczone są miejsca lęgowe ptaków. Palą się gniazda zasiedlone, a zatem z jajeczkami lub pisklętami (np. tak lubianych przez nas wszystkich skowronków).Płomienie niszczą  miejsca bytowania zwierzyny łownej. Duże zadymienie powoduje zmniejszenie widoczności na drogach. Wypalanie traw to także bardzo duże zagrożenie dla lasów i zabudowań.

 
Pszczyński Klub Filmowy zaprasza Drukuj Email
środa, 09 marca 2011

Jutrzejsze spotkanie Pszczyńskiego Klubu Filmowego będzie nawiązywać do niedawnego święta kobiet. Klubowicze zobaczą film nowozelandzkiej niezależnej reżyserki i scenarzystki Jane Campion, z muzyką Wojciecha Kilara. W rolach głównych wystąpią Nicole Kidman i John Malkovich. Zapraszamy do "13" w czwartek 10 marca o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 następna > ostatnia >>

Strona 385 z 403

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .