Urząd Miejski w Pszczynie - Aktualne wydarzenia


Zostań dawcą szpiku Drukuj Email
czwartek, 03 lutego 2011

„Zostań dawcą szpiku – podaruj życie innym” – zachęca mieszkańców Pszczyny burmistrz Dariusz Skrobol. W akcji można wziąć udział w pszczyńskim oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach (ul. Bednorza 10-12). Do oddziału należy zgłaszać się od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7.00 do 12.00. Procedura zgłoszeniowa to rozmowa kwalifikacyjna z lekarzem mająca na celu ustalenie, czy nie ma przeciwwskazań lekarskich do zostania dawcą, wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej i pobrania próbki krwi (10 ml) do badań.

Więcej…
 
Wyjątkowe jubileusze Drukuj Email
środa, 02 lutego 2011

Diamentowe i Złote Gody świętowało w pszczyńskim ratuszu 45 par małżeńskich. Burmistrz Dariusz Skrobol spotkał się z jubilatami w sobotę 29 stycznia i we wtorek 1 lutego br. 8 par z 60-letnim oraz 37 par z 50-letnim stażem uhonorowanych zostało medalem za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Medale przyznawane są przez Prezydenta RP.
Więcej…
 
Od 3 do 85 lat Drukuj Email

Każdego tygodnia w zajęciach Pszczyńskiego Centrum Kultury bierze udział prawie pół tysiąca osób. Najmłodszą z uczestniczek jest 3-letnia Amelia, a najstarszą 85-letnia Pani Danuta, która pobiera lekcje języka angielskiego. Z oferty PCKulu korzysta co raz więcej mieszkańców. Statystycznie w ubiegłym roku uczestnictwo zwiększyło się aż o 163 % w stosunku do 2008 roku i o ponad 1/3 w stosunku do roku 2009. To efekt elastycznej, stale zmieniającej się palety propozycji oraz wysokiego poziomu merytorycznego instruktorów.

 

Więcej…
 
I Pszczyńskie Spotkania Chóralne Drukuj Email
poniedziałek, 31 stycznia 2011

Stu trzydziestu wykonawców, ponad dwustu pięćdziesięciu widzów. Sala widowiskowa Pszczyńskiego Centrum Kultury okazała się zbyt mała, by wszystkich pomieścić. Wczoraj odbyły się I Pszczyńskie Spotkania Chóralne. Wzięło w nich udział pięć zespołów wokalnych z terenu naszej gminy. Dochód z imprezy został przeznaczony na budowany w Piasku Dom Kulejących Aniołów.

Więcej…
 
Diamentowe gody Drukuj Email
poniedziałek, 31 stycznia 2011

We wtorek 1 lutego br. burmistrz Pszczyny spotka się z 8 parami małżeńskimi, obchodzącymi w tym roku 60-lecie ślubu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 w sali ślubów pszczyńskiego USC.

 
<< pierwsza < poprzednia 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 następna > ostatnia >>

Strona 392 z 403

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .