Uczniowie z Łąki walczą o 30 tys. zł Drukuj Email
czwartek, 16 lutego 2017

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 z Łąki walczą o 30 000 zł na sprzęt multimedialny dla szkoły. Dzięki swojej determinacji są obecnie w czołówce szkół w Polsce w rankingu konkursu Fundacji Orange „Bezpiecznie Tu i Tam“.

 

 

 

W realizację projektu zaangażowani są również dyrekcja, nauczyciele oraz rodzice uczniów. Efekty wspólnych działań odzwierciedlają wyniki. Nikt jednak nie osiada na laurach, ponieważ tylko wygrana gwarantuje zdobycie głównej nagrody.

Celem konkursu jest kształcenie dorosłych i dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. W konkursie uczestniczy 405 szkół z całej Polski.

Jednym z ostatnich zadań konkursowych na tym etapie rywalizacji jest przygotowanie nagrania w formie wywiadu na temat bezpieczeństwa w sieci, dlatego przedstawiciele dzieci z Łąki poprosili o pomoc w wykonaniu tego zadania burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola.  Spotkanie odbyło się we środę 15 lutego w Urzędzie Miejskim.

- Mam świadomość, że w XXI wieku młodzi ludzie bardzo sprawnie posługują się komputerami i serfują po sieci. Cieszę się, że w tym zakresie mają tak dużą wiedzę. Rozmawialiśmy o zagrożeniach, które pojawiają się w Internecie. Uczniowie wiedzą, czego należy unikać i jakie niebezpieczeństwa nam grożą. Uważam, że sam udział w konkursie, nawet jeżeli nasi uczniowie nie wygrają nagrody głównej, przyniesie wiele korzyści. Oczywiście trzymam kciuki za sukces. Widzę ile pracy już włożyła nasza młodzież i cała społeczność szkolna, żeby zwyciężyć – powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

 

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .