Ponad 20 tys. osób odwiedziło pszczyńskie lodowisko Drukuj Email
środa, 15 marca 2017

Z pszczyńskiego rynku znika lodowisko. Miejska ślizgawka czynna była od początku grudnia. Skorzystało z niej ponad 20 tys. osób, nie licząc uczniów pszczyńskich szkół, którzy na lód wyjeżdżali w ramach zajęć.

Lodowisko powróciło po rocznej przerwie spowodowanej remontem płyty rynku. Wcześniej ułożono podesty, które pozwoliły zabezpieczyć nawierzchnię starówki przed uszkodzeniami.

- W trakcie rocznej przerwy zastanawialiśmy się czy lodowisko rozkładać na płycie pszczyńskiego rynku. Statystyki pokazują, że to dobre miejsce, które w dość martwym okresie zimowym ożywiało naszą starówkę. Dodatkowo zimowa atrakcja doskonale wkomponowała się w ubiegłoroczny Jarmark Świąteczny nadając mu niepowtarzalny klimat. W trakcie jedenastu sezonów wielu mieszkańców zdążyło pokochać łyżwy. Zapraszamy już dzisiaj na kolejny sezon – mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

W sezonie zimowym do godz. 14.00 z lodowiska korzystali uczniowie. Godzinę później było już ono ogólnodostępne. Na lodowisku funkcjonowała szkółka łyżwiarstwa figurowego oraz hokeja.

 

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .