Chodniki na starówce zostaną przebudowane Drukuj Email
wtorek, 16 maja 2017

Urząd Miejski w Pszczynie ogłosił przetarg na realizację kolejnego etapu remontu pszczyńskiej starówki. Odbudowane zostaną chodniki. W przyszłości planowana jest także wymiana asfaltowej nawierzchni jezdni na granitową kostkę.

 

 

 

Do 22 maja do Urzędu Miejskiego w Pszczynie wpływać będą oferty zainteresowanych firm. Prace remontowe rozpoczną się dopiero po zakończeniu sezonu letniego. Podobne rozwiązania zastosowano w czasie, kiedy wymieniana została nawierzchnia płyty rynku. Wówczas zdecydowanie mniejszy jest ruch turystyczny, a w kalendarzu imprez nie ma już większych plenerowych wydarzeń.

Chodniki na starówce są w bardzo złym stanie. Większość ze starych płytek jest popękana i podziurawiona. Po zakończeniu inwestycji będą one nie dość, że nowe to na dodatek wydłużone.

- Rynek to perłą naszej architektury, dlatego kilka lat temu zdecydowałem o remoncie. W pierwszej kolejności wyremontowaliśmy główną płytę rynku. Oczywiście założyliśmy, że nie tylko ma być ona ładna, ale również funkcjonalna. Zostały nam, więc dwa etapy. Remont chodników i nawierzchni drogowej. Prace, który rozpoczną się we wrześniu umożliwią poszerzenie niektórych chodników o dwa, a nawet i trzy metry – informuje burmistrz Skrobol

Poza kompleksową budową chodników projektanci przewidzieli rozbudowę infrastruktury towarzyszącej m.in. oświetlenie uliczne, remont istniejącego odwodnienia, budowę studni kablowych oraz zabudowę stojaków na rowery, ławek i koszy na śmieci. W tym czasie wykonana zostanie nowa izolacja odkrytych ścian fundamentowych kamienic.

- Obecnie stan chodników jest bardzo zły. Nie ma możliwości wjazdu dla osób niepełnosprawnych dlatego ta inwestycja jest tak istotna. Zdecydowałem, że wyremontowany zostanie cały ciąg pieszo jezdny od rynku aż do ul. Żoreskiej – tłumaczy burmistrz Skrobol.

Wychodząc w przyszłość, w planach jest kolejny etap związany z ułożeniem granitowych kostek zamiast obecnego asfaltu. Dzięki tej operacji główna płyta, wraz z chodnikami i jezdnią będzie na jednym poziomie.

 

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .