W sierpniu rusza przebudowa ul. Bogedaina Drukuj Email
środa, 05 lipca 2017

Z początkiem sierpnia rozpocznie się przebudowa ul. Bogedaina w Pszczynie. Na odcinku 570 metrów przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni wraz z chodnikami. W trakcie realizacji inwestycji posadzone zostaną nowe drzewa oraz krzewy.

 

 

 

We wtorek 4 lipca burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał umowę z wykonawcą.

Przetarg wygrała firma Eurovia Polska, która na wykonanie inwestycji ma czas do końca czerwca 2018 roku. Kompleksowa przebudowa ul. Bogedaina będzie kosztowała 1 242 221 zł.

Inwestycja przewiduje wymianę nawierzchni jezdni, a także budowę nowych chodników. Przy okazji inwestycji powstał projekt zieleni, który zakłada w miejscu starych i chorych drzew nasadzenie nowych.

- To bardzo duża drogowa inwestycja, przy okazji której nie tylko wymieniona zostanie nawierzchnia, ale również ciągi piesze. Posadzimy także nowe drzewa. Projekt zieleni otrzymał pozytywną opinię Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków. Zakłada on m.in. nasadę 76 buków– informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Pozostałości po starej alei bukowej zostaną uzupełnione. W projekcie dobrano gatunki, które sprawdzą się w warunkach miejskich. W poszyciu posadzone zostanie 4021 szt. róży okrywowej.

Przebudowa ul. Bogedaina jest kolejną inwestycją po remoncie płyty rynku, ul. Kościuszki, ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, 3 Maja oraz Zamenhofa, budowie chodnika przy ul. Korfantego, a także parkingów przy ul. Dworcowej i Chrobrego, która zakłada modernizację i uporządkowanie dróg w centrum miasta. W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z przebudową chodnika wzdłuż ul. Wojska Polskiego.

 

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .