Szkoła na Starej Wsi w przebudowie Drukuj Email
środa, 12 lipca 2017

Prawie 900. tys. zł kosztować będzie przebudowa budynku byłego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie przy ul. Staromiejskiej 41.

 

W obiekcie na Starej Wsi od września uruchomione zostanie przedszkole oraz szkoła podstawowa. W lipcu rozpoczęły się prace związane z przystosowaniem parteru w segmencie B na oddziały przedszkolne.

W tym roku nakłady inwestycyjne przeznaczone zostały w dużej części na inwestycje oświatowe. Wymuszają to poniekąd nowe przepisy i reorganizacja systemu oświaty.

- W wyniku konsultacji prowadzonych wiosną tego roku z mieszkańcami, a także pedagogami podjęliśmy decyzję, że we wszystkich sołectwach pozostaną szkoły podstawowe. Przygotowaliśmy nową sieć szkół i przedszkoli. Obecnie w wielu budynkach prowadzone są prace związane z przystosowaniem obiektów pod potrzeby uczniów i dzieci z przedszkoli. Oszacowaliśmy, że na ten cel niezbędne jest wygospodarowanie kwoty ponad 20 mln. zł. – informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

W segmencie B, który docelowo zostanie przeznaczony pod nowe przedszkole niezbędna jest przebudowa szatni, sanitariatu, budowa wiatrołapapu i schodów łączących z klatką schodową. Wykonane zostaną nowe przejścia pomiędzy pomieszczeniami wraz z montażem drzwi oraz prace związane ze stolarką okienną. W trakcie realizacji inwestycji prowadzone będą również roboty na zewnątrz budynku.

 

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .