Przebudowa ul. Witosa i Klonowej w Rudołtowicach Drukuj Email
czwartek, 13 lipca 2017

Do 31 lipca 2018 roku na półtorakilometrowym odcinku ul. Witosa w Rudołtowicach położona będzie nawierzchnia z betonowej kostki. W ubiegłym tygodniu burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał umowę z wykonawcą.

 

 

 

W ramach inwestycji nowa nawierzchnia pojawi się również na ul. Klonowej. Całość kosztować będzie gminę Pszczyna 1 700 422 zł. Zadanie wykona firma Rol-Bud z Kobielic.

- Rozpoczynamy przebudowę ponad 1,5 km drogi. Zadanie zostało podzielone na etapy. Najważniejsze, że za rok o tej porze prace będą dobiegały końca. Mimo tego, że większość nakładów w tym roku musieliśmy przeznaczyć na remonty i przebudowy szkół, konsekwentnie realizujemy zadania związane z rozbudową infrastruktury drogowej – mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol

W pierwszym etapie planowane jest przeprowadzenie prac związanych m.in. z przebudową sieci wodociągowej, przebudową i budową przepustów, a także rozbudową systemu odwadniającego (powierzchniowego).

Następnie dokonane zostanie korytowanie wraz z ułożeniem podbudowy. Ostatnim etapem prac będzie ułożenie kostki o grubości 8 cm.

Zakończenie inwestycji powinno zakończyć się z końcem lipca 2018 roku.

 

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .