Urząd zakupił kolejne kompostowniki Drukuj Email
poniedziałek, 11 września 2017

550 sztuk kompostowników trafi w najbliższym czasie do mieszkańców gminy Pszczyna. W czwartek 7 września burmistrz Dariusz Skrobol podpisał umowę z firmą, która zrealizuje zamówienie.

 

Będą one wydawane od wtorku 12 września. Przypomnijmy, iż Urząd Miejski w Pszczynie realizuje program bezpłatnego użyczania mieszkańcom kompostowników o poj. 900 l.

W sierpniu do pszczyńskiego ratusza wpłynęło ponad 1500 wniosków. Wydano wówczas 820 kompostowników. Już wtedy było wiadomo, że zainteresowanie jest zdecydowanie większe, dlatego zdecydowano się na kolejne zakupy.

- Kompostowanie umożliwi dzisiaj przede wszystkim utrzymanie obecnej opłaty śmieciowej. Moim pomysłem było ustawienie kontenerów na odpady zielone, gdzie mieszkańcy mogli bezpłatnie i bez limitów wrzucać trawę ze swoich posesji. System sprawnie funkcjonował kilka lat. Dzisiaj niestety jest to prawnie niemożliwe, a my musimy podporządkować się zaleceniom – mówił na początku września burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który zapowiedział, że w okresie jesieni, w miejscach, gdzie mieszkańcy mają problemy z opadem liści z drzew znajdujących się na gminnych działkach, w wybrane weekendy będą podstawione kontenery. Liście będą odbierane bezpłatnie.

 

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .