Archwium newsów

  
Strona 1 z 132

Tytuł

Musica da Chiesa
12-11-2010

Już po raz siódmy w pszczyńskich świątyniach na starówce zabrzmi w listopadowe trzy wieczory muzyka kameralna. Pszczyńskie Towarzystwo Muzyczne „Con fuoco” zaprasza w dniach 19-21 listopada na coroczny Festiwal „Musica da Chiesa”. W piątek 19 listopada br. o godz. 18.00 w kościele ewangelickim zagra duet skrzypcowy – Adam Mokrus i Michał Marcol, natomiast w sobotę 20 listopada o godz. 19.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych o godz. 19.00 wystąpi Chór Duszpasterstwa Akademickiego „DAR” w Rybniku. Festiwal zakończy niedzielny koncert w tym samym kościele o godz. 16.00, zatytułowany „W hołdzie Świętej Cecylii”. Wystąpią soliści i chór Czechowickiego Teatru Muzycznego „Movimento” oraz Zespół Muzyki Dawnej i Dworskiej „Ensemble de la Cour”. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.   

Najlepsi samorządowcy
12-11-2010

Zakończył się I etap konkursu „Dziennika Zachodniego” na najskuteczniejszego samorządowca mijającej kadencji. Czytelnicy, głosując na kuponach drukowanych na łamach gazety, wybrali najlepszych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, po 10 osób w każdej kategorii. Wśród najwyżej ocenionych burmistrzów znalazł się burmistrz Pszczyny, Krystian Szostak (VII miejsce). W finałowym etapie faworytów czytelników oceniać będą członkowie kapituły w składzie: dr Małgorzata Myśliwiec, dr Marek Mazur, dr Tomasz Słupik (politolodzy), dr Marcin Gacek, socjolog polityki oraz Marek Twaróg, redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego”. Wyniki plebiscytu poznamy w piątek 19 listopada.

Nowy "Orlik" w Piasku
10-11-2010

W Piasku można od dzisiaj zagrać w piłkę na nowym „Orliku”. W południe nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu boisk sportowych, popularnie nazywanych „Orlikiem”. W jego skład wchodzą: boisko piłkarskie (murawa z trawy syntetycznej), boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę siatkową i koszykówkę (nawierzchnia syntetyczna) oraz budynek zaplecza z utwardzonym dojściem i dojazdem. Budowa „Orlika” w Piasku dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (333 tys. zł) i budżetu samorządu województwa śląskiego (333 tys. zł). Całkowita wartość inwestycji, której wykonawcą była firma „Interhall” z Katowic, wyniosła 1, 2 mln zł.

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości
09-11-2010

Burmistrz Pszczyny oraz Starosta Pszczyński zapraszają w czwartek 11 listopada na obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie w kościele pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie o godz. 10.00. Po mszy zostaną złożone kwiaty pod tablicą pamiątkową umieszczoną na pszczyńskim ratuszu. O godz. 11.30 w Pszczyńskim Centrum Kultury rozpocznie się przedstawienie patriotyczne w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, natomiast o godz. 19.00 także w PCKul zaplanowano koncert pt. "Wolność", którego gwiazdą będzie zespół "Happysad".

Wywóz śmieci - ogłoszenie
09-11-2010

Urząd Miejski w Pszczynie informuje, że posesje, dla których termin wywozu odpadów komunalnych przypada na 11 listopada 2010 r. (czwartek), będą obsługiwane w sobotę 13 listopada.

Gospodarka wodno-ściekowa w Pszczynie - informacja z realizacji Projektu
08-11-2010

Gmina Pszczyna decyzją Komisji Europejskiej z dnia 17 grudnia 2004 r. otrzymała pomoc w ramach Funduszu Spójności na realizację projektu pn. „Gospodarka wodno-ściekowa w Pszczynie - etap I”. Poniżej publikujemy informację dotyczącą realizacji tego projektu.Informacja z realizacji Projektu pn. "Gospodarka wodno-ściekowa w Pszczynie - etap I"

3 mln zł na przebudowę dróg
08-11-2010

Komisja Oceny i Wyboru Projektów w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008–2011 zakończyła ocenę wniosków złożonych w III edycji programu w województwie śląskim. Gmina Pszczyna, plasując się na 7 miejscu listy rankingowej, została wskazana do dofinansowania projektu „Przebudowa ciągu ulic Paderewskiego, Strzeleckiej i Plebiscytowej w Pszczynie wraz z budową kanalizacji deszczowej”. Całość zadania została oszacowana na 6,8 mln zł, zaś kwota dofinansowania wyniesie 3 mln zł.W chwili obecnej trwa przygotowanie inwestycji do realizacji. Planowany okres realizacji zadania to luty-listopad 2011 roku. Do inwestycji dołączy się Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej, budując kanalizację sanitarną w ciągu ulic Paderewskiego i Strzeleckiej.

Promocja książki dla dzieci
08-11-2010

W piątek 5 listopada w sali sesyjnej pszczyńskiego ratusza odbyła się promocja książki dla dzieci pt. „Wiersze spod Pszczyny”. W spotkaniu uczestniczyła autorka tomiku p. Małgorzata Strzałkowska. Premiera książki była okazją do propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych. Do udziału w imprezie zaproszeni zostali uczniowie klas III i IV szkół podstawowych, którzy mogli m.in. spróbować swoich sił w konkursie „Potyczki językowe”. Nagrody zwycięzcom konkursu wręczył burmistrz Pszczyny Krystian Szostak.Książka „Wiersze spod Pszczyny” ukazała się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina.  

Spotkanie podsumowujące
05-11-2010

Dzisiaj burmistrz Pszczyny Krystian Szostak spotkał się z sołtysami oraz przewodniczącymi zarządów osiedli gminy Pszczyna. Podczas spotkania podsumowano mijającą kadencję 2006-2010. Burmistrz podziękował wszystkim za 4-letnią współpracę oraz zaangażowanie w rozwój gminy i sprawne funkcjonowanie pszczyńskiej administracji samorządowej.  

Informacja Straży Miejskiej
05-11-2010

Straż Miejska w Pszczynie informuje, że w dniach 8-10 listopada br. na drogach gminnych w Pszczynie prowadzone będą działania fotoradarowe.


Strona 1 z 132

Czy możesz już odebrać dowód

Reklama

Pszczyński rower

Reklama

CEIDG

Reklama

Internetowa mapa Pszczyny

Reklama

Strategia Rozwoju Gminy

Reklama

Prawo miejscowe

Reklama

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Budżet Obywatelski

Reklama

Gospodarka odpadami

Reklama

Karta dużej rodziny

Reklama

Gminna Karta Dużej Rodziny

Reklama

Publikacja regionalna

Reklama

Wirtualne biuro

Reklama

Program ochrony powietrza

Reklama

Tłumacz migowy w Urzędzie

Reklama

Lokalna Grupa Działania

Reklama

Urząd wyśle SMS-a

Reklama

Projekt KREATOR

Reklama

Głos Pszczyński

Reklama

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .