Burmistrz Pszczyny, zastępca burmistrza oraz dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, która działa w ramach Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż.
Spotkanie odbyło się 21 kwietnia i miało charakter wideokonferencji. - Celem spotkania było przedstawienie oferty oraz szczegółów współpracy pomiędzy gminnymi szkołami i przedszkolami a Poradnią Psychologiczną dla Dzieci i Młodzieży - mówi zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok. - Nasi uczniowie, zwłaszcza teraz, w okresie przedłużającej się nauki zdalnej, izolacji oraz braku bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i wychowawcami, potrzebują szczególnego wsparcia doświadczonych pedagogów i psychologów.
- Dbamy o to, aby w naszych placówkach oświatowych pomoc udzielana była na każdym etapie kształcenia. W przedszkolach oprócz pomocy wychowawców, dzieci korzystają ze wsparcia logopedów, w szkołach uczniowie mają możliwość otrzymania pomocy ze strony logopedów, pedagogów, a w większości placówek również psychologów, którzy od 1 września tego roku będą obecni we wszystkich szkołach. O czym warto powiedzieć, pomoc psychologiczno-pedagogiczną otrzymują również dzieci uczęszczające do dotowanych przez gminę Pszczyna przedszkoli niepublicznych - zaznacza burmistrz Dariusz Skrobol i dodaje, że gmina od lat czyni starania, aby dostęp do psychiatry dziecięcego miały wszystkie potrzebujące dzieci z naszej gminy.
Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży uruchomiona została z początkiem kwietnia i działa w ramach Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż, której dyrektorem jest - obecny na wideokonferencji - Roman Wojnar. Poradnia uzyskała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na usługi w zakresie poradnictwa i wsparcia psychologicznego dla dzieci i ich rodzin. Celem ośrodka jest pomoc rodzicom i opiekunom w zrozumieniu problemów ich podopiecznych oraz wsparcie w poszukiwaniu adekwatnych rozwiązań.