Strona główna/Aktualności/Wiktoria Prządka Mistrzynią Polski

Wiktoria Prządka Mistrzynią Polski

27 Września 2018
kategoria:
News

W dniach 22-23 września w Bełchatowie na stadionie PCS PZLA odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U16 - Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego 2018.

Wśród reprezantów LKS Pszczyny była również Wiktoria Prządka, zawodniczka ćwicząca pod czujnym okiem trenerki Marzanny Helbik. Startowała w biegu na 1000m. Przed Mistrzostwami Wiktoria zajmowała w tabelach 49 miejsce, jej zwicięstwo było nie lada zakoczeniem. Młoda zawodniczka PLK-u została Mistrzynią Polski.

Medale miały zdobyć zawodniczki pierwszej, najsilniejszej serii, którą wygrała Julia Gruchała w czasie 3:04.73, przed Alicją Wójcik, liderką tabel (3:04.96). Jednak w trzeciej serii mocne tempo od początku do końca narzuciła i utrzymała Weronika. Zwyciężyła z rezultatem 3:04.15, poprawiając rekord życiowy o ponad siedem sekund.

Seredcznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.