W Pszczyńskim Centrum Kultury odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. W poniedziałek 16 października w sali widowiskowej zebrało się grono nauczycielskie ze szkół zarządzanych przez gminę Pszczyna.
We wtorek w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. W Katowicach spotkali się nauczyciele, pracownicy oświaty, samorządowcy oraz osoby zaangażowane w rozwój oświaty. Tego dnia wręczono Medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji Narodowej, a także nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty.
Od 19 pażdziernika w Pszczynie odbywać się będą „Spotkania z kulturą żydowską”. To już XIV edycja, i jak co roku przygotowany przez organizatorów program zawiera wiele ciekawych propozycji. Program "Spotkań z kulturą żydowską" znajduje się na plakacie.
Na terenie gminy Pszczyna trwa montaż systemu monitorującego jakość powietrza wykorzystującego laserowy pomiar stężenia pyłów. Czujniki zamontowane zostaną na pszczyńskich szkołach podstawowych. Jeden z nich będzie odczytywał wyniki jakości powietrza ze starówki.
Od 17 października na rynku w Pszczynie można podziwiać niecodzienną wystawę zdjęć pracowników Tyskich Browarów Książęcych pt. „Tyskie - w gronie najlepszych”. Tworzą ją portrety dwudziestu pracowników jednego z najstarszych browarów w Polsce. Wystawa będzie możliwa do obejrzenia w trakcie kolejnych 2 tygodni.
Pani Gertruda Jeziorowska z Wisły Wielkiej w poniedziałek 16 października obchodzi setne urodziny. Z tej okazji w niedzielę w Wiśle Wielkiej odbyła się uroczysta msza św.
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" zaprasza wszystkich beneficjentów PROW 2014-2020 i wnioskodawców, którzy ubiegają się o środki z programu, do udziału w szkoleniu. Szczegółowe informacje
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska” przed planowanym naborem wniosków o powierzenie grantu zaprasza osoby zainteresowane pozyskaniem wsparcia do udziału w bezpłatnych godzinach doradczych.
Od kilku miesięcy trwa wymiana miejskich latarni. Ulice Katowicka, Żorska, Bielska, Skłodowskiej-Curie i następne. Z wieczora na wieczór robi się coraz jaśniej na pszczyńskich ulicach. Docelowo wymienionych zostanie 2500 starych lamp na nowoczesne z układami LED.
Zanim w Pszczynie powstał Uniwersytet III Wieku, w PCKulu odbywały się już zajęcia dla osób po 55-tym roku życia o nazwie "Muzykoterapia". Jednak teraz, nazwa powinna brzmieć "Choreoterapia" czyli terapia tańcem.